
Порівняльння кабелів Messi & Paoloni з китайскими RG на коефіцієнт послаблення/потужність
Графіки нижче дають чітке уявлення про поведінку моделей кабелів Messi & Paoloni на відрізку 50 м у порівнянні зі застарілим RG 213/U. Зверніть увагу, що M&P-ULTRAFLEX 7, незважаючи на діаметр всього 7,3 мм (у порівнянні з 10,3 мм у RG213/U), перевершує цю застарілу модель за всіма параметрами. Графіки можна використовувати для розрахунку втрат потужності будь-яким способом і для будь-якого кабелю Messi & Paoloni.
Розглянемо приклад:
Модель M&P-AIRBORNE 5 має загасання 19 дБ/100 м на частоті 430 МГц. Якщо довжина кабелю становить 25 м, то розрахунок такий: 19 дБ / 4 = 4,75 дБ. Подивившись у лівій колонці таблиці (дБ/50 м) і розмістивши лінійку на позначці 4,75 дБ, можна побачити у правій колонці (ВІДСОТОК РЕШТИ ВАТ) залишкову вихідну потужність кабелю.
ЯК ОБРАТИ СВІЙ 50-Ом КОАКСІАЛЬНИЙ КАБЕЛЬ?
Наш AIRBORNE 5 – це надзвичайно легкий коаксіальний кабель, вагою на 1,4 кг/100 м менше, ніж класичний RG58. Саме тому його особливо цінують у DX-експедиціях.
Обидва кабелі мають діаметр 5 мм, але різниця в загасанні, як видно у таблиці вище, колосальна.
Маючи поліетиленову оболонку та будучи водонепроникним, AIRBORNE 5 також підходить для прямого прокладання в ґрунті та найекстремальніших умов.
HYPERFLEX 5 трохи товщий за обидва попередні кабелі (5,4 мм / 0,212″), і він є значним досягненням у світі радіоаматорства, оскільки набагато краще підходить для застосувань, де потрібна виняткова гнучкість.
Цей кабель здобув всесвітнє визнання завдяки своїй неймовірній гнучкості, що відрізняє його як надійний витвір сучасних технологій. ULTRAFLEX 7 був обраний офіційним коаксіальним кабелем для майбутнього чемпіонату World RadioSport Team Championship 2018 у Німеччині (WRTC 2018) і буде використовуватися учасниками під час змагань.
Якщо Ultraflex 7 перевершує RG213, незважаючи на менший діаметр, просто уявіть різницю з ULTRAFLEX 10 та HYPERFLEX 10, які мають той самий діаметр 10,3 мм (0,400″).
Щодо відмінностей між ULTRAFLEX 10 і HYPERFLEX 10, вони зводяться до наступного:
1. Кількість жил у центральному провіднику (7 у першому проти 19 у другому), завдяки чому HYPERFLEX 10 є ще більш гнучким.
2. Оплетка HYPERFLEX 10 виготовлена з алюмінію, покритого міддю, що робить його легшим (на 1 кг/100 м), незважаючи на додавання ще 24 дротів у оплетку.
3. HYPERFLEX 10 демонструє значні покращення на високих частотах. Починаючи з 1296 МГц, помітний різкий стрибок продуктивності, який стає ще більшим на найвищих частотах. Одним словом – найкращий ультрагнучкий кабель 10,3 мм (0,400″) для мікрохвильових систем!
Ці моделі поступаються в гнучкості, але забезпечують менші втрати завдяки високоякісним збільшеним суцільним провідникам. Різниця з класичним RG213 тут стає ще більш разючою щодо загасання. Вони є найкращим рішенням для багатонаправлених антен.
BROAD PRO 50 Competition – це коаксіальний кабель, повністю виготовлений з чистої міді, а AIRBORNE 10, виготовлений з алюмінію, покритого міддю, на 45,3% легший, ніж середньостатистичний кабель 10,3 мм.
Це робить AIRBORNE 10 найкращим вибором для DX-ерів, які прагнуть отримати максимальну продуктивність. Він також може бути прокладений у землі без жодних проблем завдяки своїй поліетиленовій оболонці.
Вони демонструють неймовірну гнучкість і легкість, незважаючи на свої розміри, і є обов’язковими для найамбітніших радіоаматорських установок.
Основна відмінність між ними полягає у складі центрального провідника. У той час як конкуренти все ще використовують конструкцію зі 7-жильним сердечником, ми зробили крок уперед з ULTRAFLEX 13, який має 19-жильний сердечник, і навіть два кроки вперед із HYPERFLEX 13, що містить 37-жильний надгнучкий сердечник.